360° Enerji ×
Tarife Analizi

Geçmiş dönem faturalarınızı ve mevcut kullanılan elektrik tarifenizi kendi geliştirdiğimiz programlar ile analiz edip, enerji tüketimlerinizi, tüketim alışkanlıklarınızı inceleyerek enerji kullanımlarınıza düşük bedelli ve yüksek kazançlı çözümler sunuyoruz. Bu çözümler ile bir sonraki elektrik faturanızda %4’e varan indirim sağlıyoruz. Türkiye genelinde 30 bin sayaçta yürütmekte olduğumuz bu çözümleri 5 ayrı hizmet ile size sunuyoruz.

ENERJİ PİYASASI VE MEVZUATI

Enerji sektörünü ilgilendiren temel konularda, şirketlerin kanunlara uyumlu olmasını, bu konudaki risklerini doğru yönetmelerini sağlıyor, doğru planlamalar yaparak tasarruf fırsatlarını yakalayabilmeleri için çözümler üretiyoruz. Örnek Türkiye'nin önde gelen Perakende Zinciri Mağazasına son bir sene içerisinde tüketim, reaktif ve fatura düzeltmeleriyle yaklaşık 1.5 Milyon TL kazanım sağladık.

ELEKTRİK FATURALARINDAKİ VERGİ HATALARI DENETİMİ

Vergi ile ilgili konular EPDK’nın yetki alanına girmemektedir. Kurum ya da kuruluşların istisna ya da muafiyeti olmasına rağmen elektrik şirketlerinden kaynaklı nedenlerden dolayı fazla para ödemiş olabilirsiniz. 360° Enerji olarak bu hataları tespit ediyor, doğru şekilde hesaplıyor ve ilgili kurum veya kuruluştan sizin adınıza talep ediyoruz. Örnek olarak danışmanlık verdiğimiz BTV ödememesi gereken bir sulama birliği denetimlerimiz sonucunda 400.000 TL üzerinde ücret iadesi almıştır

ENERJİ TEDARİK SÖZLEŞMELERİ TAKİBİ

Enerji sektöründe sık tekrarlanan mevzuat değişikliklerinin yanı sıra, uygulamanın yargı kararları ve kurumların iç düzenlemeleri ile şekillenmesi gibi konularda enerji piyasası uzmanlarımızla danışmanlık hizmeti veriyoruz. Örnek olarak Büyük bir sanayi kuruluşu satın alma esnasında sözleşmede yazan “YEKDEM Maliyetinin 5TL/MW üzerinde çıkması durumunda fazla tutar aboneye yansıtılır” ifadesini anlamlandıramadığı için 12 aylık tedarik süresinin sonunda yaklaşık 400.000 TL ek fatura ödemek zorunda kalmıştır.

ELEKTRİK HİZMET KALİTESİ TAKİBİ

Elektrik tesisatı üzerinden gerekli ölçümlerin yapılmasını sağlayarak standartlara uygun elektrik verildiğinin tespit edilmesini sağlıyoruz. Eğer hizmet kalitesi yasal mevzuata uygun değilse idari başvurularda bulunarak sizlerin kaliteli elektrik hizmetine ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. Bu sayede standartlara uygun verilmeyen hizmetler (kesintiler vs.) sebebi ile uğradığınız mağduriyetlerin giderilmesini sağlıyoruz.

TİCARİ ANLAŞMAZLIKLAR

Fiyat Revizeleri, Ek Tüketim Yüklemesi, Fatura İtirazları, Hatalı Kaçak Cezaları ve Hukuksuz Maliyetler gibi anlaşmazlıkları, uzmanlarımız ile sizin için çözüme kavuşturuyoruz. Örnek olarak hizmet verdiğimiz bir firmanın faturada +/- tüketim olarak görülen 80.000 TL tutarındaki ek tüketim yüklemesi tarafımızdan yapılan fatura kontrolünde tespit edilmiş ve iadesi sağlandığı gibi hatalı işlem sebebi ile iki katı tutarında tazminata hak kazanmıştır. Bu işlemde hukuksal bir süreç yaşanmamış olup tamamen idari yollarla tamamlanmıştır. .