Yeni Bir Vizyon ile Geleceğe Adım Adım

360 Enerji Şarj Ağı’nın bir parçası olarak daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunarak, yarının dünyasında yerinizi bugünden alabilirsiniz.

360 ENERJİ MOBİL UYGULAMASI

360 Enerji Mobil Uygulaması ile Şarj Çok Kolay

Uygulamada yer alan QR kod okuyucu ile şarj işlemini kolaylıkla başlatabilirsiniz. Uygulamaya entegre ödeme seçenekleri ile kolay ödeme imkanı 360 Enerji’de.

Şimdi Tüm Uygulama Platformlarında !

Android Icon IOS Icon App Galery Icon
Card image
Ev ve İş yeri Tipi Çözümler

Size Özel Çözümlerimiz

360 Enerji uzman kadrosuyla sizlere özel tasarladığı çözümleri sunar. Ev ve İş yeri kullanımlarınıza özel şarj istasyonu çözümlerimiz ve filo uygulamaları çözümlerimiz için uygun alanları tıklayın.

Card image
Filo Çözümleri

360 Enerji Şarj İstasyonları Güncel Tarifeler

Aşağıda farklı tipteki istasyonlar için ücret tariflerine yer verilmiştir.

Ücret güncellenme tarihi: 04.03.2024

3.7-22 kW AC Şarj

6,50 TL/kWh

3.7-22 kW arası AC çıkış gücüne sahip soketlerde geçerli olan tarife ücretleridir.

60-180 kW DC Şarj

7,50 TL/kWh

60-180 kW arası DC çıkış gücüne sahip soketlerde geçerli olan tarife ücretleridir.

Site İçi Kullanım Tarifesi

6,00 TL/kWh

3.7-22 kW AC güç aralığına sahip ünitelerin kurulu olduğu sitelerde site sakinlerine uygulanan tarifedir.

BİZE GÜVENENLER

İş Ortaklarımız

process
process
process
process
process
process
process
process

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

İş Ortaklığı & Şarj Hizmetleri Genel Bilgi Formu

Şehir

1913

Şehir

Lokasyon

1913

Lokasyon

Şarj Ünitesi Sayısı

1913

Şarj Ünitesi Sayısı

Üyelik

1913

Üyelik

Şarj İşlemi

1913

Şarj İşlemi

Sık Sorulan Sorular

AC tipi şarj işlemi, şarj cihazı üzerinden araca gelen alternatif akımın araç içerisinde bulunan doğrultucu ünite vasıtası ile araç bataryasının şarj edilmesidir.

DC tipi şarj işlemi, şebekeden sağlanan alternatif akımın şarj istasyonunda doğrultulup araç bataryasına iletilmesiyle gerçekleşmektedir. AC tipi şarjın aksine akımın doğrultulması şarj ünitesi içerisinde gerçekleştiğinden dolayı DC tipi şarj hızlı şarj olarak da adlandırılmaktadır. 

AC ve DC tipi şarj işlemindeki temel fark şebekeden gelen alternatif elektrik akımının doğru akıma dönüştürüldüğü yerden kaynaklanmaktadır. AC tipi şarj işleminde akım doğrultma işlemi araç içinde, DC tipi şarj işleminde ise şarj ünitesi içerisinde gerçekleşmektedir. Araç batarya kapasitesine göre AC tipi şarj ile aracın şarj edilmesi yaklaşık 5-11 saat arası sürerken, DC tipi şarj ile şarj süresi 25 dakikalara kadar inebilmektedir.

Türkiye / Avrupa bölgesi için üretilmiş tüm elektrikli araçlar Type-2 (Tip-2) AC şarj soketini desteklemektedir. AC istasyonlarımızda Type-2 tipindeki soketler ile elektrikli aracınızı şarj edebilirsiniz.

Türkiye / Avrupa bölgesi için üretilmiş tüm elektrikli araçlar CCS-Combo2 DC şarj soketini desteklemektedir. DC istasyonlarımızda CCS-Combo2 tipindeki soketler ile elektrikli aracınızı şarj edebilirsiniz. 

Elektrikli aracın marka ve modeline göre aracın maksimum AC güç çekiş kapasitesi ile 5-11 saat arası değişkenlik göstermektedir.

Ev ve işyerleri için altyapının monofaze ve trifaze olmasına göre 11 kW'lık ve 22 kW'lık AC tipteki ürünlerimizi önermekteyiz.

Aracınızı sadece araç donanımının kapasitesi olan maksimum çekiş gücünde şarj edebilirsiniz.

App Store ve Google Play Store üzerinden 360 Enerji Şarj Uygulamasını indirerek, istasyon üzerinde yer alan QR kodu taratarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Uygulama üzerinden üye kaydınızı yapabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Ücretlendirmelerimiz kWh cinsinden hesaplanmakta olup, tarife detaylarına ücretler sekmemizden ve mobil uygulamamızdan ulaşabilirsiniz.

AC ve DC tipi şarj işlemlerinin süreleri değişkenlik göstermekte olup, cihaz teknolojileri ve maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden AC ve DC şarj tarifelerimiz farklı ücretlendirilmektedir.

Araç marka modeline ve istasyon çıkış gücüne bağlı olarak süreler değişkenlik göstermekte olup, yaklaşık olarak AC tipi şarjlarda süreç 5-11 saat, DC tipi şarjlarda süre. 25-45 dakika almaktadır.

AC şarj ünitesi yatırımı yapmak istiyorum, 360 Enerji şarj ağına nasıl katılırım ?

Kendime ait bir işletmem var, otoparkına şarj ünitesi kurmak istiyorum ne yapmalıyım ?

360 Enerji şarj istasyonu işletmecisi sertifikasyonu nedir?

360 Enerji şarj istasyonu işletmeciliği şartları nelerdir?