Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim

 

Dr. Cihad Terzioğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Özgeçmiş

Ben Dr. Cihad Terzioğlu 1987 İstanbul doğumlu, evli ve bir çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladım. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümü ile akademik kariyerimin ilk adımını atmış oldum. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra gene Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde “Rüzgar Enerjisi ile Elektrik Üretim Projesinin Finansmanı İçin Matematiksel Model Kurulması ve Reel Opsiyonlar Yönetimi” alanında yüksek lisans çalışmamı yaparak Yenilenebilir Enerji alanındaki uzmanlık kariyerimin ilk ve en önemli adımlarından birini atmış oldum.

Yüksek lisans eğitiminin ardından uzmanlık alanı olarak gelişim göstermek istediğim ve yüksek lisans eğitiminle bilgi birikimi sağladığım Enerji sektöründe Projesi Finansmanı İçin Matematiksel Model Kurulması alanında doktora eğitimimi bu kez Nükleer Enerji alanına genişleterek Yıldız Teknik Üniversitesi, Matematik bölümü, “Nükleer Enerji ile Elektrik Üretim Projesinin Finansmanı İçin Matematiksel Model Kurulması ve Modele Modern Yaklaşımlar” çalışmamı tamamladım.

Profesyonel iş hayatım boyunca önce Çalık Holding’te Finans ve Hazine Direktörlüğü biriminde Finans Uzmanlığı ve Proje Finansman Direktörlüğü biriminde Proje Finansmanı Uzmanlığı görevlerini yürüttüm.

Yaklaşık 4 yıl sürdürdüğüm Finans Uzmanlığından sonra Yenilenebilir Enerji sektöründe 5 yıl kadar üst düzey yöneticilik görevini yürüttükten sonra 360 Enerji A.Ş’de 2018’den bu yana kurucu ortaklık ve genel müdürlük görevini devam ettiriyorum.